Skip Navigation
X
  Name Title
Lauree Arms Arms, Lauree 5th/6th Language Arts Teacher
Susan Babb Babb, Susan 3rd Grade Teacher
Sarah Barron Barron, Sarah Early Education Music Teacher
Lynn Bateman Bateman, Lynn STEM Teacher
Betsy Bell Bell, Betsy K3 Teacher
Megan Campos Campos, Megan Extended Day Program & DSS Coordinator
Erin Chilton Chilton, Erin Academy Receptionist
Paul Coogle Coogle, Paul Athletic Director / 5th-6th Bible Teacher
Jamie Cramer Cramer, Jamie Lunchroom/ Finance Assistant
Kaye Creasman Creasman, Kaye Academy Receptionist
Melissa Dodder Dodder, Melissa 1st Grade Teacher
Sloan Dozier Dozier, Sloan K5 Assistant Teacher
Chesa Driggers Driggers, Chesa 3rd Grade Teacher
Sarah Ellis Ellis, Sarah 3rd/4th Bible Teacher
Jennifer Foster Foster, Jennifer Next Generation Curriculum and Instruction Directo
Susan Fry Fry, Susan K5 Teacher
Cynthia Fuller Fuller, Cynthia K3 Assistant Teacher
Randi Gay Gay, Randi Curriculum Assistant
Heather Gore Gore, Heather Admissions Coordinator
Sarah Grein Grein, Sarah K5 Assistant Teacher
Katherine Grove Grove, Katherine Nurse
Heather Haines Haines, Heather 2nd Grade Teacher
Steve Harper Harper, Steve Finance Director
Courtney Hathaway Hathaway, Courtney After School Program Employee
Kaylee Heaton Heaton, Kaylee After School Program Employee
Tonya Heaton Heaton, Tonya K4 Assistant Teacher
Paula Hermann Hermann, Paula Music/ Band Teacher
John Hodorek Hodorek, John 5th/6th Math Teacher
Andrea Hueble Hueble, Andrea Lunchroom Coordinator
Ashley Hughey Hughey, Ashley Academy Receptionist
Corey Hunt Hunt, Corey Athletics Assistant
Cheryl Keever Keever, Cheryl 7th/8th Science Teacher
Colette Kittel Kittel, Colette Executive Assistant
Lauren Lee Lee, Lauren Nurse
Emily Lewis Lewis, Emily Middle School Receptionist
Bryce Martin Martin, Bryce Communication and Enrollment Director
Josh Neuer Neuer, Josh Licensed Professional Counselor
Crystal Nihart Nihart, Crystal Curriculum Assistant
Michael O'Leath O'Leath, Michael PE Teacher
Angi Palmer Palmer, Angi K4 Assistant Teacher/ Academy Receptionist
Caroline Pennell Pennell, Caroline 7th/8th Language Arts Teacher
Sarah Pennell Pennell, Sarah Art Teacher/After School Care Coordinator/ Yearbook Coordinator
Elizabeth Plumb Plumb, Elizabeth 4th Grade Teacher
Stephen Reel Reel, Stephen Head of School
Susan Rundle Rundle, Susan Assistant to the Principal
Ashley Sarratt Sarratt, Ashley K4 Teacher
Clare Sifford Sifford, Clare Communication Coordinator
Gail Simmons Simmons, Gail Principal
Corey Sinclair Sinclair, Corey Elementary Bible/ PE Teacher
Melissa Sprinkle Sprinkle, Melissa 7th/8th Math Teacher
Nilska Stanley Stanley, Nilska T1 Assistant Teacher
Emilee Stuart Stuart, Emilee Community Relations Director
Aaron Thomas Thomas, Aaron Spiritual Formation Director/ 7th/8th Bible Teacher
Laurie Thomas Thomas, Laurie 5th/6th Social Studies Teacher
Susan Tomforde Tomforde, Susan 2nd Grade Teacher
Katie Vaughn Vaughn, Katie 7th/8th Grade Social Studies Teacher
MaryBeth Wallwork Wallwork, MaryBeth After School Program Employee
Patty Wallwork Wallwork, Patty ASC Tutor
Alex Wampole Wampole, Alex 1st Grade Teacher
Erin Warren Warren, Erin Learning Commons Assistant
Suzanne Washick Washick, Suzanne Media Center Specialist
Sandy Waugh Waugh, Sandy Academic Success Center Director
Amber Wickers Wickers, Amber 4th Grade Teacher
Kitty Williams Williams, Kitty T1 Teacher
Kelli Williamson Williamson, Kelli K4 Teacher
Justin Withers Withers, Justin 5th/6th Science Teacher
Vanessa Zadel Zadel, Vanessa K5 Teacher